כהן,סטרשנוב, לונדון - עורכי דין - מן העיתונות

מן העיתונות

חשד: מנהלי יבואנית רולקס העלימו
29-Jul-2015
החשד: מנהלי אירו אסיה הציגו מצג שווא לפיו בוצעו - עסקאות יצוא של שעוני רולקס בגינן חל מע"מ בשיעור אפס, זאת בשעה שהשעונים נמכרו לישראלים בארץ, ולכן מדובר בעסקאות החייבות במע"מ בשיעור מלא שעוני רולקס / צילום: מכס נתב"ג מנהליה הבכירים של חברת אירו אסיה, העוסקת ביבוא ובמכירת שעוני היוקרה רולקס , חשודים כי העלימו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים . לפי החשד, החברה, באמצעות מנהליה, הציגה מצג שווא לפיו בוצעו עסקאות יצוא של שעוני רולקס בגינן חל - מע"מ בשיעור אפס . זאת בשעה שהשעונים נמכרו לישראלים בארץ והתשלום בגינם אף הוא בוצע בישראל, ולכן מדובר בעסקאות מכירה החייבות במע"מ בשיעור מלא . מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע, בשיתוף עם משרד מכס ומע"מ אילת, מכס נתב"ג ובסיוע חקירות מכס - ומע"מ ירושלים, מנהלים מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד החברה . אתמול )ב'( בשעות הבוקר הפכה החקירה לגלויה, ונערכו חיפושים במשרדי החברה ובחנויות החברה הפרוסות ברחבי הארץ. חיפושים נערכו גם בבתיהם של דני פייזר מהרצליה, היו"ר והבעלים של החברה; נועם בורשטיין מרמת גן, מנכ"ל החברה; ואייל זמיר מרמת גן, סמנכ"ל החברה - - . השלושה אף נחקרו, כמו גם מנהלי סניפים ועובדים בחברה. כמפורט בבקשה שהוגשה לבית משפט השלום בבאר שבע, העלמת ההכנסות התאפשרה באמצעות הגשת - דיווחים כוזבים, לפיהם לכאורה בוצע יצוא של שעוני רולקס, בגינו חל מע"מ בשיעור אפס, ואף נרשמו בחשבונות הספק הפיקטיביים שמות בדויים של תושבי חוץ, שבחלק מהמקרים היו שמות של בתי מלון בחו"ל - . בפועל, נטען, השעונים נמכרו ללקוחות ישראלים בארץ, התשלום בוצע בארץ, ואף ניתנה אחריות על ידי - החנויות בארץ, ולפיכך, בהתאם להוראות החוק, הרי שמדובר בעסקאות החייבות במע"מ השיעור מלא . השופטת עירית קויפמן הורתה על מעצרי בית של שלושת החשודים המרכזיים עד לשבוע הבא ב- - 5 באוגוסט, תוך המצאת ערבויות כספיות . עו"ד איל כהן ממשרד כהן, סטרשנוב, לונדון, המייצג את מנהלי חברת אירו אסיה, יבואנית רולקס בישראל, מסר בתגובה: "החברה פעלה ופועלת על פי כל דין ומקפידה על מילוי חובותיה לפי חוק. החברה סומכת את - ידיה על רשויות החקירה שיעשו את מלאכתן נאמנה. מנהלי החברה משתפים פעולה באופן מלא בכל הליכי החקירה הנדרשים".
מתחילים לראות את הסוף של פרשת הרפז
21-May-2015
סניגורי מנדלבליט אל״מ אשר הלפרין ושני רבי־סרנים במילואים, עורכי הדין המנוסים, ז׳ק חן ואיל כהן-יוכלו מעתה לאתגר תדרוכים בעילום שם כאילו הסגירה היא שלושה רבעים חוסר אשמה ורבע חוסר ראיות. וינשטיין הפקיע מעצמו במודע את הסמכות לפרשנות יצירתית של המרווחים שבין המלים .
מנדלבליט עתר: שימוע או סגירת התיק מחוסר אשמה
16-Apr-2015
הפרקליט הצבאי לשעבר דורש מבג"ץ להורות ליועמ"ש להכריע אם פעל כראוי וכמצופה ממנו בפרשת הרפז. הוא מפרט שורה של פגמים בהתנהלות המשטרה והפרקליטות את מנדלבליט מייצגים בהליך הפלילי הסנגור הצבאי הראשי, אל"מ אשר הלפרין, ועו״ד ז׳ק חן ואיל כהן, אשר גויסו למילואים.
עורך דין מוכר מתחום הנדל"ן הסגיר את עצמו למשטרה והודה כי גנב את הכסף מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו.
. עורך דין מוכר מתחום הנדל"ן הסגיר את עצמו למשטרה והודה כי גנב את הכסף מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו.
"הרעל-לה ממפעל הפיס": מים קדושים, לא רעל
02-Sep-2014
"הרעל-לה ממפעל הפיס": מים קדושים, לא רעל
המשטרה ממליצה להאשים את אשכנזי
02-Sep-2014
המשטרה ממליצה להאשים את אשכנזי
הפרקליטות סגרה את התיק נגד נמרוד טבי
11-Sep-2013
באי כוחם של טבי, עוה"ד איל כהן ואופיר סטרשנוב, מסרו בתגובה: "המחלוקת בתיק זה נסבה על שאלת חובת הדיווח המיידי. אנו שמחים שהפרקליטות הסכימה עמנו כי בין שהיתה חובת דיווח ובין שלא, בנסיבות שנוצרו אין מקום להעמיד את מרשנו לדין פלילי".
דה-מרקר: סדנת חקירה נגדית של עו"ד אייל כהן - קורס הבחירה המבוקש ביותר
21-Oct-2012
קורסי הבחירה המבוקשים ביותר: סדנת חקירה נגדית של עו"ד אייל כהן, וקורס רטוריקה של עו"ד צביקה יוגב היכן מלמד אהרון ברק ומהו הקורס המבוקש ביותר? כל המוסדות ללימודי משפטים במכללות הפרטיות ישלמו הסטודנטים על התואר הראשון עד 100 אלף שקל יותר מבאוניברסיטאות ובמכללות המתוקצבות ■ מהם הקורסים המבוקשים ביותר? ■ אילו שופטים ירצו בפניהם? ■ ואילו תוכניות ייחודיות מציעים המוסדות השונים לסטודנטים החדשים? הקריה האקדמית אונו -
News1: שעות של"צ לדובר מד"א לשעבר
06-Sep-2012
בוטלה הרשעתו של ירוחם מנדולה בזיוף ובהחזקת רכוש משטרתי לאחר שזייף תעודת שוטר ביהמ"ש: סוג העבירות על נסיבותיהן מאפשרים לשקול ביטול הרשעת הנאשם ללא פגיעה מהותית באינטרס הציבורי מנדולה יוצג בידי עוה"ד אופיר סטרשנוב ואיל כהן
YNET - השאלות הפתוחות: "יש סיכוי שברבי ייצא בקלות"
22-Aug-2012
לדברי עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה בפלילים, "אין בחוק הבדל בעונש לגבי זמן הבריחה מתאונת דרכים, ההבדל היחידי בחוק הוא אם אדם עזב בידיעה ודאית שהאדם נפגע או לא". לדבריו, אין ספק שזמן הבריחה יבוא לידי ביטוי בענישה. העונש המקסימלי לבריחה מתאונת דרכים שונה לפני כשנה. כיום העונש הוא 14 שנות מאסר לעומת תשע קודם לכן. לדעתו של עו"ד סטרשנוב, "גם העונש הקודם היה מספיק וזה מוכח בכך שהפסיקה מעולם לא הגיעה למקסימום, כך שזה יותר מסר שהמחוקק מנסה להעביר וכמובן גם פופוליזם".
מוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות: "סערה במרק" - עמותה תחת חקירה
17-Aug-2012
עמותת "חזון ישעיה" שייסד אברהם ישראל מאכילה עשרות אלפי נזקקים ונחשבת לאחד ממפעלי החסד הגדולים. "7 ימים" חושף מה באמת קורה בעמותה שמכניסה עשרות מיליוני שקלים בשנה - חשדות להונאה, ניפוח פעילות ומסחר סיטוני במזון. תגובת עורכי הדין איל כהן ואופיר סטרשנוב, המייצגים את אברהם ישראל - אין בסיס לחשדות. מסמכים שהוצגו בבית המשפטי הוכיחו כי המשטרה לא מצאה בסיס לחשדות המרכזיים. מרשנו משוכנע כי חקירת המשטרה תוכיח כי מעולם לא נלקח כסף לכיסו הפרטי וכי כל פעילותו בעמותה הייתה כשרה וחוקית.
מעריב: כך הצליחה המשטרה לאבד את החוקר מספר אחד, סנ"צ (דימ.) ירון לונדון
12-Aug-2012
בירוקרטיה זעירה ועסקנות של קצינים בכירים במשטרה גרמו לירון לונדון, אחד החוקרים המוערכים, לפרוש. עכשיו הוא מדבר לראשונה היום הוא בשוק הפרטי. הוא עלול לפגוש את העבריינים הללו בצד השני של המתרס. הניסיון שלו עצום, היכולת המקצועית נדירה, רק מעטים מכירים יותר טוב ממנו את המערכת המשטרתית והמשפטית. הוא עושה צעדים ראשונים בשוק הפרטי, שותף במשרד "שומרוני, כהן סטרשנוב", ועובד גם עם משרד רואי החשבון של אודי ברזילי. בניגוד למקרי עבר, הוא לא מתכוון לחצות במהירות את הכביש ולירוק לבאר שממנה שתה. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/403/876.html
אתר MAKO: ראיון נוקב עם שלושה פליליסטים שמביטים לכולם ישר בעיניים: "גם לעבריינים מגיעה זכות ייצוג. גם להם צריך לדאוג"
05-Jul-2012
עו״ד אופיר סטרשנוב: ״אם אנחנו ניתן למשטרה לאסוף ראיות באופן לא חוקי בכל מחיר, אז זאת חברה שאני לא רוצה לחיות בה, כי זאת חברה שלא מקדשת זכויות אדם. אסור שנגיע למקום שהזכויות שלך נרמסו. התפקיד שלי כסנגור הוא לשמור על הגבולות. אם אתה רומס זכויות של עבריין, בהמשך תרמוס גם זכויות של אחרים".
המשטרה: הונאות ענק בעמותת "חזון ישעיה"
08-Apr-2012
הוארך מעצרם של חמישה בכירים בעמותה, המספקת מזון לנזקקים ובהם ניצולי שואה המשטרה: מספר הנתמכים נופח במאות אחוזים כדי לקבל תרומות עודפות; הבכירים ניהלו עסקים צדדיים שאין להם כל קשר עם העמותה. עו"ד אייל כהן, סניגורו של אחד החשודים, טען שמקור החשדות הוא בהשמצות של עמותות מתחרות, שעינן צרה בהצלחתה של "חזון ישעיה".
קללה = הטרדה מינית: "רק בגלל אירועי השבוע" - סטרשנוב: זה כתב אישום מאוד חריג
29-Dec-2011
עו"ד אופיר סטרשנוב, שמתמחה בפלילים, מגדיר את כתב אישום "מאוד חריג". לדבריו, לא זכור לו שמקרה דומה נחשב הטרדה מינית. לצד זאת מוסיף עו"ד סטרשנוב כי בפרשנות מסוימת יכול כתב האישום להתאים לחוק: "על פי החוק, הטרדה מינית צריכה לכלול התייחסות מבזה ומשפילה כלפי אדם ביחס למינו. זה תקדימי, אבל המקרה הזה עונה להגדרה של החוק. "קללה כשלעצמה, כמו 'פרוצה', איננה עבירה אם אין בה איום. יכולה לבוא כאן תביעה אזרחית, אבל מבחינה פלילית, מכיוון שהגדרת האיום פה בעייתית ולא בוצעה עבירה פלילית קלאסית, חיפשו עבירה אחרת, אותה ניתן להתאים למקרה". לדברי סטרשנוב, הפרשנות לחוק במקרה הזה אומנם נדירה, אך השיטה בה מבקשת המערכת לפתור בעיה חברתית באופן פלילי היא ידועה: "המשפט הפלילי לא פותר הכול. יש כאן בעיה שדורשת פיתרון בצורה של חקיקה, למען שינוי נורמות פסולות. כאן ככלי אחרון, פנו להליך הפלילי. וכמו שקורה לעיתים, עשו בפלילים שימוש שלא אליו התכוון המחוקק מלכתחילה". העו"ד הפלילי קבע אף יותר בנחרצות: "אם לא האירועים האחרונים לא היינו מגיעים לפרשנות כזו של החוק". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4168646,00.html
נעצר מנהל מחלקה מבית החולים פוריה החשוד באונס
31-Mar-2011
עורך דינו של ד"ר שנירר, עו"ד איל כהן, טען כי התלונות הגיעו בעקבות פיטורי עובדות במחלקתו. "האיש קשוח ונוקשה ולא חלף הרבה זמן ומזכירתו ואחת האחיות הסתכסכו איתו. על אחת הוא כתב משוב שלילי, אחת העביר אותה מתפקידה. רק לאחר שיפוט רע על ידו, כשהוא אומר שצריך לערוף את ראש הנחש, ואחרי חוות דעת שליליות, דקה אחר כך היא אצל עורך הדין". עו"ד כהן טען כי המתלוננות התאגדו בכוונה לפגוע בו. "אנחנו רואים אותן בטלוויזיה ביחד והן יושבות ביחד, אין תיאום גדול מזה (...). המניע החזק שהיה לאחות ולמזכירה גרם לכך שבדרך מעוותת לגמרי הגיעה התלונה למשטרה".
עו"ד אופיר סטרשנוב לעיתון ישראל היום- "חוק המעצרים הוא לעיתים חרב פיפיות"
06-Jun-2010
"ב-24 השעות הראשונות תתקשה המשטרה לערוך חקירה של ממש, לרבות עימות מול חשוד אחר או עימות מול עד" מסביר עו"ד אופיר סטרשנוב, איש פרקליטות המדינה לשעבר, "לכן, באותן 24 השעות הראשונות מתכוננים החוקרים להביא את החשוד לפני שופט. התוצאה היא ששופט המעצרים עוצר את החשוד, לעיתים קרובות, לשלושה או לארבעה ימים, ולפני חקיקת החוק היתה המשטרה יכולה לסיים את החקירה בתוך 48 שעות ולא להביא כלל את החשוד להארכת מעצר".
YNET - מאבטח הרמטכ"ל הורעל? "אין לזה תקדים"
03-May-2010
עו"ד אופיר סטרשנוב - "זו טענה שקשה להוכחה, גם נוכח שאר הנסיבות. היית בפאב, שתית, עכשיו תוכיח שזה לא האלכוהול", הסביר עורך הדין אופיר שטרסנוב. "בנסיבות אלה טענות הגנה לשיכרות - לרוב לא מתקבלות. להוכיח שאפרתי עשה זאת לא בשליטה ולא מדעתו יהיה קשה מאוד. המקרה הקלאסי זה שמישהו השקה או סימם אותך מבלי שתדע, וגם זו טענה שנדיר שהיא מתקבלת. אני פסימי לגבי קו ההגנה". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3883712,00.html
נעצר אסי טוכמאייר, מבעלי פאנגאיה
רוזן, המיוצג בידי עוה"ד אודי ברזלי ואייל שומרוני, טען בדיון, כי הסכום שניתן בגובה 870 אלף שקל, כביכול כמקדמה בעיסקה הראשונה, הוחזר. לדבריו, הדבר מעיד לכאורה כי לא מדובר בשתי עסקאות אלא בעסקה אחת.
העוזרת של מנהל רשות המסים, גלית שמחון, שוחררה
04-Jan-2007
כל הזכויות שמורות לכהן סטרשנוב לונדון - עורכי דין © 2013
מונסייט תוכנה בע"מ מונסייט פתרונות מחשוב