כהן,סטרשנוב, לונדון - עורכי דין - חדשות

חדשות

בכירים בחברה המייבאת את שעוני רולקס חשודים בהעלמת מס
29-Jul-2015
בכירים בחברה המייבאת את שעוני רולקס חשודים בהעלמת מס רשות המסים עצרה את הבעלים של אירו אסיה, המנכ"ל וסמנכ"ל החברה בחשד כי העלימו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים. השלושה נשלחו למעצר בית 28.07.2015 , 17:17 | עמרי מילמן מנהלים בכירים של חברת אירו אסיה, שעוסקת ביבוא ובמכירת שעוני היוקרה רולקס, חשודים כי העלימו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים. לפי בקשת המעצר של רשות המסים, מנהלי החברה, הציגו מצג שווא, לפיו בוצעו עסקאות יצוא של שעוני רולקס עם 0% מע"מ, כשבפועל השעונים נמכרו לישראלים בארץ ואמור היה להיות משולם בגינו מע"מ. בחשבונות הספק הפיקטיביים, כך עולה מבקשת המעצר, נרשמו שמות בדויים של תושבי חוץ, שבחלק מהמקרים היו שמות של בתי מלון בחו"ל. רשות המסים ניהלה מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד החברה ואתמול בבוקר, הפכה החקירה לגלויה. נערכו חיפושים במשרדי החברה ובחנויות החברה שברחבי הארץ, כמו גם בבתיהם של דני פייזר מהרצליה, יו"ר והבעלים של החברה, נועם בורשטיין מרמת גן מנכ"ל החברה ואייל זמיר מרמת גן, סמנכ"ל החברה, השלושה אף נחקרו כמו גם מנהלי סניפים ועובדים בחברה. שלושת החשודים נשלחו למעצר בית של שבוע. החקירה הסמויה נוהלה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע בשיתוף עם משרד מכס ומע"מ אילת, מכס נתב"ג ובסיוע חקירות מכס ומע"מ ירושלים. עורך הדין איל כהן, ממשרד ״כהן, סטרשנוב, לונדון״, המייצג את מנהלי חברת אירו אסיה, יבואנית רולקס בישראל, מסר בתגובה: "החברה פעלה ופועלת על פי - - כל דין ומקפידה על מילוי חובותיה לפי חוק. החברה סומכת את ידיה על רשויות החקירה שיעשו את מלאכתן נאמנה. מנהלי החברה משתפים פעולה באופן מלא בכל הליכי החקירה הנדרשים".
נסגר התיק נגד מנדלבליט בפרשת הרפז
20-May-2015
באי כוחו של מנדלבליט, עוה"ד אל"ם אשר הלפרין, ז'ק חן ואיל כהן מסרו בתגובה: "אנו שמחים על - כך שהיועץ המשפטי אימץ את המלצת פרקליט המדינה לגנוז את תיק החקירה וקבע שמנדלבליט 'עשה את המעשה הנכון בתוך זמן קצר ביותר'. כך טען מנדלבליט מתחילת הפרשה ואנו שמחים שעמדתו התקבלה. היום ברור שמלכתחילה לא היה מקום לחקור את מנדלבליט במשך 40 שעות על אירוע שולי בו פעל במקצועיות ועל פי המצופה ממנו, ואשר התרחש לפני חמש שנים".
מנדלבליט עתר: שימוע או סגירת התיק מחוסר אשמה
16-Apr-2015
הפרקליט הצבאי לשעבר דורש מבג"ץ להורות ליועמ"ש להכריע אם פעל כראוי וכמצופה ממנו בפרשת הרפז. הוא מפרט שורה של פגמים בהתנהלות המשטרה והפרקליטות את מנדלבליט מייצגים בהליך הפלילי הסנגור הצבאי הראשי, אל"מ אשר הלפרין, ועו״ד ז׳ק חן ואיל כהן, אשר גויסו למילואים.
פרשת השחיתות: הוארך מעצרם של רונן משה וטלי קידר החשודים במתן וקבלת שוחד
26-Jan-2015
הותר לפרסום שמו של עורך הדין שגנב
05-Oct-2014
הותר לפרסום: יעקב פינק הוא עורך הדין שגנב מלקוחותיו 41 מיליון שקל
עו"ד התוודה: גנבתי 14 מיליון שקל מלקוחותיי
23-Sep-2014
עורך דין מוכר מתחום הנדל"ן הסגיר את עצמו למשטרה והודה כי גנב את הכסף מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו.
"הרעל-לה ממפעל הפיס": מים קדושים, לא רעל
02-Sep-2014
"הרעל-לה ממפעל הפיס": מים קדושים, לא רעל
המשטרה ממליצה להאשים את אשכנזי
02-Sep-2014
המשטרה ממליצה להאשים את אשכנזי
כלכליסט - פרקליטות סגרה את התיק נגד בעל השליטה בחברה ציבורית אשר לא יואשם באי־דיווח על הלוואה
11-Sep-2013
שלוש שנים לאחר פתיחה החקירה הודיעה אתמול הפרקליטות לנמרוד טבי, בעל השליטה בחברת הנדל"ן לנדמארק גרופ, על סגירת התיק נגדו בחשד לאי־דיווח מתאים. באי כוחם של טבי, עוה"ד איל כהן ואופיר סטרשנוב, מסרו בתגובה: "המחלוקת בתיק זה נסבה על שאלת חובת הדיווח המיידי. אנו שמחים שהפרקליטות הסכימה עמנו כי בין שהיתה חובת דיווח ובין שלא, בנסיבות שנוצרו אין מקום להעמיד את מרשנו לדין פלילי".
דה-מרקר: סדנת חקירה נגדית של עו"ד אייל כהן - קורס הבחירה המבוקש ביותר
18-Feb-2013
קורסי הבחירה המבוקשים ביותר בקריה האקדמית אונו: סדנת חקירה נגדית של עו"ד אייל כהן, וקורס רטוריקה של עו"ד צביקה יוגב
בוטלה הרשעתו של דובר מד"א שהואשם בזיוף.
06-Sep-2012
בוטלה הרשעתו של ירוחם מנדולה בזיוף ובהחזקת רכוש משטרתי לאחר שזייף תעודת שוטר ביהמ"ש: סוג העבירות על נסיבותיהן מאפשרים לשקול ביטול הרשעת הנאשם ללא פגיעה מהותית באינטרס הציבורי. מנדולה יוצג בידי עוה"ד אופיר סטרשנוב ואיל כהן. http://www.news1.co.il/Archive/001-D-309075-00.html#.UEjMx3Soic8.mailto
עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה לדין הפלילי וצווארון לבן, במשדר מיוחד בערוץ 1 לרגל הטיעונים לעונש במשפטו של אהוד אולמרט
05-Sep-2012
עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה לדין הפלילי וצווארון לבן, במשדר מיוחד בערוץ 1 לרגל הטיעונים לעונש במשפטו של אהוד אולמרט
YNET - השאלות הפתוחות: "יש סיכוי שברבי ייצא בקלות" - לדברי עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה בפלילים, "אין בחוק הבדל בעונש לגבי זמן הבריחה מתאונת דרכים, ההבדל היחידי בחוק הוא אם אדם עזב בידיעה ודאית שהאדם נפגע או לא".
22-Aug-2012
ברבי, בן 35, נתפס לאחר שהסתתר במשך שלושה ימים. עשרות שוטרים ובלשים איתרו אותו במחסן באזור התעשייה הישן בנתניה. לדברי עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה בפלילים, "אין בחוק הבדל בעונש לגבי זמן הבריחה מתאונת דרכים, ההבדל היחידי בחוק הוא אם אדם עזב בידיעה ודאית שהאדם נפגע או לא". לדבריו, אין ספק שזמן הבריחה יבוא לידי ביטוי בענישה. העונש המקסימלי לבריחה מתאונת דרכים שונה לפני כשנה. כיום העונש הוא 14 שנות מאסר לעומת תשע קודם לכן. לדעתו של עו"ד סטרשנוב, "גם העונש הקודם היה מספיק וזה מוכח בכך שהפסיקה מעולם לא הגיעה למקסימום, כך שזה יותר מסר שהמחוקק מנסה להעביר וכמובן גם פופוליזם".
מוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות: "סערה במרק" - עמותה תחת חקירה. ראו תגובתם של עו"ד איל כהן ואופיר סטרשנוב המייצגים את ראש העמותה.
17-Aug-2012
עמותת "חזון ישעיה" שייסד אברהם ישראל מאכילה עשרות אלפי נזקקים ונחשבת לאחד ממפעלי החסד הגדולים. "7 ימים" חושף מה באמת קורה בעמותה שמכניסה עשרות מיליוני שקלים בשנה - חשדות להונאה, ניפוח פעילות ומסחר סיטוני במזון. תגובת עורכי הדין איל כהן ואופיר סטרשנוב, המייצגים את אברהם ישראל - אין בסיס לחשדות. מסמכים שהוצגו בבית המשפטי הוכיחו כי המשטרה לא מצאה בסיס לחשדות המרכזיים. מרשנו משוכנע כי חקירת המשטרה תוכיח כי מעולם לא נלקח כסף לכיסו הפרטי וכי כל פעילותו בעמותה הייתה כשרה וחוקית.
משדר מיוחד בערוץ 1 לרגל הכרעת הדין במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, בהשתתפותו של עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה לדין הפלילי ולעבירות צווארון לבן
10-Jul-2012
משדר מיוחד בערוץ 1 לרגל הכרעת הדין במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, בהשתתפותו של עו"ד אופיר סטרשנוב, מומחה לדין הפלילי ולעבירות צווארון לבן. http://www.iba.org.il/?autoStartOnFirstElement=true&filterType=AR&defaultSearchTerm=1333345
אתר MAKO: עו"ד אופיר סטרשנוב, שגם מרצה לפלילי במספר מוסדות, מסביר שהוא מטפל בעיקר באנשים נורמטיביים. לחץ לראיון המלא.
05-Jul-2012
עו״ד אופיר סטרשנוב בראיון לאתר MAKO: ״אם אנחנו ניתן למשטרה לאסוף ראיות באופן לא חוקי בכל מחיר, אז זאת חברה שאני לא רוצה לחיות בה, כי זאת חברה שלא מקדשת זכויות אדם. אסור שנגיע למקום שהזכויות שלך נרמסו. התפקיד שלי כסנגור הוא לשמור על הגבולות. אם אתה רומס זכויות של עבריין, בהמשך תרמוס גם זכויות של אחרים".
הרצאות מצולמות במגוונים נושאים במשפט הפלילי - מאת עו"ד אופיר סטרשנוב
01-Jul-2012
הרצאות מצולמות במגוונים נושאים במשפט הפלילי - מאת עו"ד אופיר סטרשנוב
המשטרה: הונאות ענק בעמותת "חזון ישעיה"; עו"ד אייל כהן, סניגורו של אחד החשודים, טען שמקור החשדות הוא בהשמצות של עמותות מתחרות, שעינן צרה בהצלחתה של "חזון ישעיה".
08-Apr-2012
הוארך מעצרם של חמישה בכירים בעמותה, המספקת מזון לנזקקים ובהם ניצולי שואה המשטרה: מספר הנתמכים נופח במאות אחוזים כדי לקבל תרומות עודפות; הבכירים ניהלו עסקים צדדיים שאין להם כל קשר עם העמותה. עו"ד אייל כהן, סניגורו של אחד החשודים, טען שמקור החשדות הוא בהשמצות של עמותות מתחרות, שעינן צרה בהצלחתה של "חזון ישעיה".
YNET - "קללה = הטרדה מינית"; עו"ד אופיר סטרשנוב, שמתמחה בפלילים, מגדיר את כתב אישום "מאוד חריג". לדבריו, לא זכור לו שמקרה דומה נחשב הטרדה מינית
29-Dec-2011
עו"ד אופיר סטרשנוב, שמתמחה בפלילים, מגדיר את כתב אישום "מאוד חריג". לדבריו, לא זכור לו שמקרה דומה נחשב הטרדה מינית. לצד זאת מוסיף עו"ד סטרשנוב כי בפרשנות מסוימת יכול כתב האישום להתאים לחוק: "על פי החוק, הטרדה מינית צריכה לכלול התייחסות מבזה ומשפילה כלפי אדם ביחס למינו. זה תקדימי, אבל המקרה הזה עונה להגדרה של החוק. "קללה כשלעצמה, כמו 'פרוצה', איננה עבירה אם אין בה איום. יכולה לבוא כאן תביעה אזרחית, אבל מבחינה פלילית, מכיוון שהגדרת האיום פה בעייתית ולא בוצעה עבירה פלילית קלאסית, חיפשו עבירה אחרת, אותה ניתן להתאים למקרה". לדברי סטרשנוב, הפרשנות לחוק במקרה הזה אומנם נדירה, אך השיטה בה מבקשת המערכת לפתור בעיה חברתית באופן פלילי היא ידועה: "המשפט הפלילי לא פותר הכול. יש כאן בעיה שדורשת פיתרון בצורה של חקיקה, למען שינוי נורמות פסולות. כאן ככלי אחרון, פנו להליך הפלילי. וכמו שקורה לעיתים, עשו בפלילים שימוש שלא אליו התכוון המחוקק מלכתחילה". העו"ד הפלילי קבע אף יותר בנחרצות: "אם לא האירועים האחרונים לא היינו מגיעים לפרשנות כזו של החוק". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4168646,00.html
ת.פ. 32110-04-10 בוטל כתב אישום חמור כנגד שני רופאים שהואשמו בהתעללות בילדיהם הקטינים
13-Dec-2011
היום, 13.12.11, ביטל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, כב' הש' גורפינקל, כתב אישום חמור שהוגש באפריל 2010 כנגד שני רופאים בחשד שהתעללו בילדיהם הקטינים. לאחר טיפול ממושך שעברה המשפחה הסכימו הצדדים - פרקליטות מחוז תל-אביב והסניגורים עורכי הדין איל כהן ואופיר סטרשנוב - על חזרה מכתב האישום וביטולו.
החלטה תקדימית של בית הדין הצבאי לערעורים לאפשר להגנה עיון פיסי במחשבים ובטלפונים ניידים שלא בנוכחות התביעה
13-Dec-2011
היום, 13.12.11, דחה בית הדין לערעורים ערר שהגישה התביעה הצבאית, וקיבל את בקשתו של עו"ד אופיר סטרשנוב להתיר לו לבצע עיון פיסי במחשבים ובטלפונים ניידים המוחזקים כראיות בידי התביעה. זאת, בלא נוכחות גורם כלשהו מהתביעה (למעט גורם ניטראלי שישיגיח כי לא תבוצע חבלה במכשירים), ומבלי להעביר את תוצרי העיון לידי התביעה.
בעקבות שימוע שנערך בפרקליטות נסגר תיק החקירה בחשד למרמה והפרת אמונים על-ידי גורמים בחברת חשמל
02-Jun-2011
לפני כשנה הוחלט בפרקליטות מחוז המרכז על הגשת כתב אישום כנגד מספר גורמים בחברת החשמל (בהווה ובעבר). לאור בקשת משרדנו עוכבה הגשת כתב אישום עד לקיום שימוע למעורבים. לאחרונה, ובעקבות טענות שהועלו בשימוע, הוחלט על סגירת התיק ואי הגשת כתב אישום בפרשה.
נעצר מנהל מחלקה מבית החולים פוריה החשוד באונס - סנגורו של ד"ר שנירר, עו"ד איל כהן, טען היום כי המתלוננות התאגדו בכוונה לפגוע בו. "אנחנו רואים אותן בטלוויזיה ביחד והן יושבות ביחד, אין תיאום גדול מזה (...). המניע החזק שהיה לאחות ולמזכירה גרם לכך שבדרך"
31-Mar-2011
סנגורו של ד"ר שנירר, עו"ד איל כהן, טען היום בדיון כי "יצחק הוא בן לניצולי שואה, שני הוריו חלו במחלה הנוראית הזו. לפני 22 שנה הוא לקח על עצמו להיות מומחה באונקולוגיה. המומחיות שלו, תפקידו, הידע שלו והניסיון, חייבו אותו באותו מקרה ספציפי, כפי שזה מגובה בחוות דעת, לבדוק את התלונה של המטופלת לבקשתה. האם יש לחברי חוות דעת רפואית שאומרת שהדבר אסור? זה לא יעלה על הדעת. אם מישהי מגיעה עם תלונה הוא חייב לבדוק אותה שם. הרי זה בלתי נתפס שזה לא יהיה כך. הוא עשה את עבודתו לפי הספרות המקובלת". הוא טען כי בראיון עיתונאי סיפרה המתלוננת כי "רק כשהייתי אצל עורך הדין, הבנתי שעברתי אונס".
YNET - לדברי עו"ד סטרשנוב, לאור הפרטים המופיעים בכתב האישום, ניתן היה להעמיד את הצעיר לדין באשמת רצח ולכן נראה שבפרקליטות חיפשו הרשעה בטוחה. "אני מניח שהפרקליטות במקרה הזה, מתוך עניין לא להסתבך בתיק, 'הולכת על בטוח'
27-Feb-2011
"מבחינה משפטית, על מנת להעמיד אדם לדין באישום רצח יש להוכיח הכנה, החלטה להמית וחוסר קינטור (הכוונה שלא תהיה התגרות קודמת י.א)", מציין עו"ד אופיר סטרשנוב ששימש בעבר סגן פרקליט מחוז מרכז, "איך בכל זאת אנו יכולים לדעת מה עבר בראשו של אדם? ישנו מצב משפטי האומר שידיעה מובילה לאחריות על מעשה". הוא מוסיף ומסביר: "אם אדם עושה מעשה שברור שיכול להוביל למוות, הוא לא יכול לטעון כי לא התכוון להרוג. כבר הורשעו בעבר אנשים ברצח, גם על סמך דקירה אחת". לדברי עו"ד סטרשנוב, לאור הפרטים המופיעים בכתב האישום, ניתן היה להעמיד את הצעיר לדין באשמת רצח ולכן נראה שבפרקליטות חיפשו הרשעה בטוחה. "אני מניח שהפרקליטות במקרה הזה, מתוך עניין לא להסתבך בתיק, 'הולכת על בטוח' ומבקשת להאשים בסעיף שיקל עליה להוכיח אותו במהלך המשפט".
Ynet - בשיחה עם ynet הצביע עו"ד סטרשנוב על הבעיות שיעמדו בפני הפרקליטות אם תבקש להעמיד לדין את מקורבי קצב, שסייעו לו "לבשל" ראיות והתנכלו לקורבנותיו.
17-Jan-2011
בשיחה עם ynet הצביעו משפטנים על הבעיות שיעמדו בפני הפרקליטות אם תבקש להעמיד לדין את מקורבי קצב, שסייעו לו "לבשל" ראיות והתנכלו לקורבנותיו. עו"ד סטרשנוב אומר כי "לאור הפער בין החומרה של המעשים, כך גם צריכה להיות ההתייחסות ואי אפשר להכניס את כולם לאותה קלחת. לדעתי, הנושא של ברוקנר ובן-חור צריך להיבחן בנושא של דין משמעתי במסגרת נציבות שירות המדינה, והמקרה של יואלי ראוי לחקירה פלילית במידה שהמעשים שלו לא התיישנו". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014533,00.html
עו"ד איל שומרוני כהן בתוכנית 'עובדה' בערוץ 2
30-Dec-2010
עו"ד איל שומרוני כהן הופיע בתוכנית 'עובדה' בערוץ 2 והתייחס ל"תופר התיקים" סופיאן מסלוחי. בתוכנית התוודה העד, עליו התבססה המשטרה בפענוח מספר תיקי רצח בשנות ה-90, כי שיקר וגרם להפללתם של חפים מפשע. עו"ד שומרוני כהן חשף את שקריו של העד עוד במהלך משפט הרצח של מרשו והתיק בסתיים בזיכוי.
ביטול כתב אישום חמור לאור פגישת התביעה עם הסנגור
14-Dec-2010
התביעה הצהירה בבית המשפט כי "לאחר שנפגשנו עם ב"כ הנאשם (עו"ד אופיר סטרשנוב), שקלנו את עמדתנו מחדש והחלטנו לחזור בנו מכתב האישום".
עו"ד אופיר סטרשנוב לעיתון ישראל היום- "חוק המעצרים הוא לעיתים חרב פיפיות"
06-Jun-2010
"ב-24 השעות הראשונות תתקשה המשטרה לערוך חקירה של ממש, לרבות עימות מול חשוד אחר או עימות מול עד" מסביר עו"ד אופיר סטרשנוב, איש פרקליטות המדינה לשעבר, "לכן, באותן 24 השעות הראשונות מתכוננים החוקרים להביא את החשוד לפני שופט. התוצאה היא ששופט המעצרים עוצר את החשוד, לעיתים קרובות, לשלושה או לארבעה ימים, ולפני חקיקת החוק היתה המשטרה יכולה לסיים את החקירה בתוך 48 שעות ולא להביא כלל את החשוד להארכת מעצר".
עו"ד אופיר סטרשנוב בפרשנות משפטית לאתר YNET - טענת ההגנה של סרן אפרתי קשה להוכחה
03-May-2010
עו"ד אופיר סטרשנוב לאתר YNET "זו טענה שקשה להוכחה, גם נוכח שאר הנסיבות. היית בפאב, שתית, עכשיו תוכיח שזה לא האלכוהול", הסביר עורך הדין אופיר שטרסנוב. "בנסיבות אלה טענות הגנה לשיכרות - לרוב לא מתקבלות. להוכיח שאפרתי עשה זאת לא בשליטה ולא מדעתו יהיה קשה מאוד. המקרה הקלאסי זה שמישהו השקה או סימם אותך מבלי שתדע, וגם זו טענה שנדיר שהיא מתקבלת. אני פסימי לגבי קו ההגנה". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3883712,00.html
נסגר תיק החקירה בעבירות מס נגד גיבשטיין, רוזן וטוכמאייר
22-Mar-2010
פרקליטות מיסוי וכלכלה סגרה מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד ראש עיריית ראשון-לציון לשעבר, חנניה גיבשטיין, ונגד בעלי פנגאיה נדל"ן וקנדה-ישראל, אסי רוזן וברק טוכמאייר, שהיו חשודים בעבירות מס סביב עסקת הנדל"ן של מגדל W במתחם צמרת בתל-אביב - כך נודע ל"גלובס". בשלב המעצר ייוצגו רוזן וטוכמאיר ע"י עו"ד איל שומרוני כהן ועו"ד אודי ברזלי.
ביהמ"ש המחוזי בת"א – עקב ראיות חדשות שהוצגו על-ידי הסנגורים, עו"ד שומרוני כהן ועו"ד סטרשנוב, החליטה התביעה לחזור בה מכתב האישום בתיק פשע חמור, וכתב האישום בוטל.
09-Mar-2010
.
בית המשפט העליון - אין להוציא מכלל אפשרות כי תתכנה נסיבות חריגות, שבהן תרומתו של סוכן מדיח מטעם הרשות לביצוע עבירה פלילית תהיה כה מהותית, עד כי יהיה בה כדי להקים לנאשם טענת "הגנה מן הצדק" אשר בהתקבלה, עשויה היא להביא לביטול האישום נגדו
10-Feb-2010
כל הזכויות שמורות לכהן סטרשנוב לונדון - עורכי דין © 2013
מונסייט תוכנה בע"מ מונסייט פתרונות מחשוב